Nevronska stimulacija

Dendriti so živčni končiči – izrastki živčnih celic, ki so odgovorni za privzem informacij od sosednjih celic preko možganskih sinaps.

V našem telesu so ustvarjeni z namenom, da sprejemajo komunikacijo drugih celic. Živahnejši kot so, bolje delujejo Vaši možgani.

NAROČI SE NA TERAPIJO

O nevronski stimulaciji

Dendrite Stim je terapevtski pripomoček za stimulacijo živčnih končičev. Z njo izvajamo svetlobno in barvno terapijo, kar vpliva na njihovo živahnost in sposobnost aktivnosti. Z monokromatsko svetlobo, ki prodira v možgane, podobno kot laserji na nizki ravni, aktiviramo aktivnost dendritov v možganih, kar omogoča boljšo obdelavo informacij, pa tudi številne druge možganske funkcije.

Kako deluje?

Stimulacija z monokromatsko svetlobo lahko prodre skozi »svetlobno pregrado« kože, saj je razdeljena na reže, manjše od 14 nanometrov.

Gre za desetminutno neinvazivno terapijo, med katero je vaš obraz približan kupoli, Vi pa izmenjujete barve na celotnem spektru svetlobe.

Postopek vpliva na široko paleto bioloških funkcij, kot so živčne aktivnosti, srčni utrip in hormonska raven in odpravlja vsakdanji stres. Nevronska stimulacija je odlična protiutež hitremu življenjskemu tempu. Namenjena je vsem, ki želijo umiriti svoj živčni sistem.

Področja uporabe

Nevronska stimulacija, znana tudi kot nevromodulacija, se uporablja za zdravljenje različnih področij in stanj v medicini. Glavna področja uporabe vključujejo:

  1. Kronična bolečina: nevronska stimulacija se uporablja za zdravljenje kronične bolečine, kot so bolečine v hrbtenici, nevropatska bolečina, fantomska bolečina po amputaciji in kompleksni regionalni bolečinski sindrom (CRPS).

  2. Epilepsija: vagusna živčna stimulacija (VNS) je ena od oblik nevromodulacije, ki se uporablja za zmanjšanje pogostosti epileptičnih napadov pri bolnikih, ki niso primerno odzivni na zdravila.

  3. Parkinsonova bolezen in drugi tremorji: globoka možganska stimulacija (DBS) se uporablja za zdravljenje simptomov Parkinsonove bolezni, esencialnega tremorja in distonije.

  4. Motnje razpoloženja in duševnega zdravja: nevronska stimulacija se raziskuje in uporablja za zdravljenje depresije, obsesivno-kompulzivne motnje (OKM) in posttravmatske stresne motnje (PTSM), zlasti pri bolnikih, ki se ne odzivajo na tradicionalne terapije.

  5. Motnje gibanja: poleg Parkinsonove bolezni se nevromodulacija uporablja tudi za zdravljenje drugih motenj gibanja, kot so Huntingtonova bolezen in Tourettov sindrom.

  6. Bolečine v hrbtenici in hernije diska: spinalna nevrostimulacija se pogosto uporablja za zdravljenje kroničnih bolečin v križu, vključno s tistimi, ki so posledica hernije diska ali po operacijah hrbtenice.

  7. Migrene in glavoboli: nekatere oblike nevromodulacije, kot je stimulacija okcipitalnega živca, se uporabljajo za zdravljenje kroničnih migren in glavobolov.

  8. Bolečine v medeničnem predelu in funkcionalne motnje mehurja: nevronska stimulacija se uporablja za zdravljenje kroničnih bolečin v medeničnem predelu, intersticijskega cistitisa in hiperaktivnega sečnega mehurja.

Nevronska stimulacija deluje z modulacijo živčnega sistema preko električnih impulzov, kar lahko pomaga zmanjšati simptome ali izboljšati delovanje prizadetih področij telesa.

NAROČI SE NA TERAPIJO

Pogosta vprašanja

Preverite odgovore na najpogostejša vprašanja s področja funkcionalne medicine.

Niste našli odgovora na Vaše vprašanje?
Vprašajte nas karkoli in odgovorili Vam bomo v najkrajšem možnem času.

    Komu je namenjena nevronska stimulacija?

    Namenjena je osebam, ki se borijo z nespečnostjo, nemirom, nihanji razpoloženja in se dnevno soočajo s stresom.

    Koliko časa traja terapija?

    Terapija traja 10 minut in jo glede na težave pogosto uporabljamo pred drugimi terapijami za večji terapevstki učinek.

    Ali je terapija primerna za otroke?

    Nevronska stimulacija je primerna in varna za otroke. Priporočamo jo vsem otrokom z motnjami pozornosti ali razpoloženja.

    Kako pogosto se lahko izvaja nevronska stimulacija?

    Terapija se lahko izvaja vsak drugi dan, v praksi pa priporočamo terapije dvakrat tedensko.

    Najnovejše objave

    Vrste terapij

    Vibrium, vrhunski center celostnega zdravljenja in funkcionalne medicine, ponuja širok spekter zdravstvenih storitev, vključno s 5 različnimi diagnostičnimi preiskavami in 11 različnimi terapijami, namenjenimi učinkovitemu obvladovanju številnih bolezenskih stanj.
    Niste prepričani, katero terapijo izbrati?
    Pišite nam, z veseljem Vam bomo pomagali izbrati najbolj ustrezno možnost.

    Bioresonanca

    Medicinska termografija

    Hiperbarična kisikova terapija

    Terapija celične regulacije

    Biofeedback terapija

    Terapija z dušikovim oksidom

    Pulzna papimi terapija

    Klinična hipnoterapija

    Nevronska stimulacija

    Ionska očiščevalna kopel

    Foto plazemska terapija

    Terapija z molekularnim vodikom

    Terapija z molekularnim vodikom