Žensko zdravje

Žensko zdravje pokriva širok spekter vprašanj, povezanih s fizičnim, duševnim in reproduktivnim zdravjem žensk skozi vse življenjsko obdobje.

Pomembni vidiki vključujejo reproduktivno zdravje (menstruacija, kontracepcija, nosečnost, menopavza), zdravje dojk, preprečevanje in zdravljenje ginekoloških bolezni (kot so endometrioza, policistični jajčniki in rak materničnega vratu) ter skrb za splošno zdravje, vključno s srčno-žilnim zdravjem, kostno gostoto in duševnim zdravjem.

NAROČI SE NA PREGLED

Zdravje dojk

Redni pregledi dojk so ključni za zgodnje odkrivanje morebitnih težav ali bolezni dojk. Priporočena frekvenca pregledov se lahko razlikuje glede na starost in individualne dejavnike tveganja.

Revolucionarno orodje na področju preventivne zdravstvene oskrbe

Medicinska termografija je revolucionarno orodje na področju preventivne zdravstvene oskrbe, ki ponuja neinvazivno možnost za spremljanje zdravja dojk brez sevanja. Ta najsodobnejša tehnologija je zasnovana za zaznavanje subtilnih temperaturnih variacij v tkivu dojke, ki so lahko zgodnji pokazatelj fizioloških sprememb.

Je neinvazivna metoda preiskave telesne fiziologije, ki omogoča identifikacijo območij, ki potrebujejo dodatno podporo ali so v telesu prednostno obravnavana za omejevanje vnetnih procesov.

Osnova infrardeče medicinske termografije je merjenje temperature kožne površine, ki je odvisna od krvnega obtoka v površinskih plasteh kože. Z uporabo infrardeče termokamere lahko zaznamo vnetja, poškodbe tkiv in druge spremembe, ki so posledica globljih procesov v telesu. 

Prednosti medicinske termografije

  • Spodbuja zgodnje odkrivanje sprememb – z zgodnjim odkrivanjem sprememb v temperaturi kožne površine, Vas opozori na pravočasen nadaljnji pregled in morebitno zgodnje ukrepanje.
  • Neboleč pregled, brez sevanja – doživite udoben pregled, brez skrbi zaradi izpostavljenosti sevanju.

Načrt ukrepanja – Medicinska termografija

Razlike med klasičnim diagnostičnim radiološkim slikanjem in medicinsko termografijo:

  • Medicinska termografija je najboljše orodje za spremljanje dinamičnih fizioloških sprememb, medtem ko radiološko slikanje odkrije samo anatomske manifestacije, pogosto v pozni fazi.
  • Medicinska termografija je visoko občutljiva in ne tako specifična, medtem ko radiološko slikanje ni tako občutljivo, je pa veliko bolj specifično.
  • Medicinska termografija je neinvazivna metoda opazovanja na površini kože, brez sevanja, medtem ko s klasičnim radiološkim slikanjem prejmemo sevalno obremenitev.
  • Medicinska termografija prikazuje kaj se ravnokar dogaja v telesu, kar je zelo dragoceno za zgodnjo oceno stanja, ni pa dovolj specifično za nadaljnjo diagnozo. Lahko pa nam ponudi dragocene podatke za nadaljnje preiskave. Vse to je neprecenljivega pomena v primerih, ko je cilj preventiva, zdravje in dobro počutje.
NAROČI ZDRAVLJENJE

Neplodnost

Neplodnost je nezmožnost zanositve po letu dni rednih, nezaščitenih spolnih odnosov, ali po šestih mesecih pri ženskah, starejših od 35 let. Približno enako pogosta je pri moških in ženskah.

80% vseh vzrokov ženske neplodnosti predstavljajo samo trije vzroki: motnje ovulacije (sindrom policističnih jajčnikov, prekomerna telesna teža), endometrioza in neprehodni jajcevodi. Ostali dejavniki so starost ženske, razvojne nepravilnosti maternice, miomi, prekomerna telesna teža, spolno prenosljive bolezni, sistemske bolezni (sladkorna bolezen, bolezni ščitnice), zdravila (antidepresivi, steroidi).

K neplodnosti je potrebno pristopiti celostno, upoštevajoč tako fizične kot psihične dejavnike, ter preučuje vpliv okoljskih toksinov, kot so mikotoksini, aflatoksini in težke kovine, ki lahko vplivajo na reproduktivno zdravje (preberi več o tem) Funkcionalna medicina dodatno preučuje vpliv izgorelosti nadledvične žleze, prisotnost okoljskih toksinov ter mentalne blokade. Klinična hipnoterapija je ena izmed metod, ki jo lahko uporabimo za premagovanje psihičnih ovir pri zanositvi.

Naš pristop dopolnjuje pristop konvencionalne medicine in ni v navzkrižju z njo.

Ali je možno preprečiti žensko neplodnost?

Nekaterim vzrokom ženske neplodnosti se je mogoče izogniti ali jih zmanjšati z zdravim življenjskim slogom, rednimi ginekološkimi pregledi, preprečevanjem spolno prenosljivih bolezni ter pravočasnim zdravljenjem zdravstvenih težav. Funkcionalna medicina gre z roko v roki s konvencionalno medicino, saj poudarja tudi zmanjšanje izpostavljenosti okoljskim toksinom in težkim kovinam ter obvladovanje stresa in kroničnih vnetij. Poleg tega lahko klinična hipnoterapija pomaga pri odpravljanju mentalnih blokad, kar izboljša celostno zdravje in povečuje možnosti za zanositev.

Načrt ukrepanja

Ko gre za neplodnost, funkcionalna medicina upošteva vrsto dejavnikov, ki lahko vplivajo na reproduktivno zdravje. Naši terapevtski pristopi se lahko uporabljajo v povezavi s konvencionalnimi medicinskimi pristopi k neplodnosti.

V Vibriumu neplodnost obravnavamo z:

Posvetimo se temeljiti oceni Vašega zdravstvenega stanja, življenjskega sloga, izpostavljenosti okoljskih toksinov in morebitnih genetskih dejavnikov, kot je npr. mutaciji MTHFR gena, da bi razumeli Vaše edinstvene dejavnike, ki prispevajo k neplodnosti.

Hormonska neravnovesja, kot so motnje v ravnovesju spolnih hormonov (estrogen, progesteron, testosteron), ščitničnih hormonov in nadledvičnih hormonov, lahko vplivajo na plodnost. Naša obravnava lahko vključuje hormonsko testiranje in podporne terapije za ponovno vzpostavitev hormonskega ravnovesja.

Prehrana igra ključno vlogo pri reproduktivnem zdravju. V Vibriumu se zavedamo pomena prehrane, bogate s hranili, prilagojeni za podporo plodnosti. To vključuje odpravo prehranskih pomanjkljivosti in zagotavljanje ustreznega vnosa vitaminov, mineralov in antioksidantov, ki so pomembni za reproduktivno funkcijo.

Neravnovesje v črevesnih bakterijah lahko prispeva k vnetju in vpliva na absorpcijo hranil, ki so kritični za reproduktivno zdravje.

Kronični stres lahko vpliva na hormonsko ravnovesje in reproduktivno funkcijo.

Izpostavljenost okoljskim toksinom, kot so kemikalije, ki povzročajo endokrine motnje, lahko vpliva na plodnost. 

NAROČI ZDRAVLJENJE

Intersticijski cistitis – IC

Intersticijski cistitis oziroma kronično boleče stanje mehurja nastane kot posledica ponavljajočih se infekcij, ki pogosto niso ustrezno in pravilno zdravljene. Prepoznamo ga po nenadni in nenehni potrebi po uriniranju, ki ga spremljajo pekoče bolečine.

Ti posamezniki urinirajo tudi do 30-krat na dan, ne glede na to, ali je mehur poln ali prazen in le redko izločijo več kot nekaj kapljic urina.

Odraža se lahko tudi kot pritisk ali občutljivost v predelu medenice ali spolovila, zaradi razjed in krvavitev, ki nastanejo v mehurju, pa je lahko izjemno boleč tudi spolni odnos. Vzrok za nastanek te bolezni ni povsem jasen. Pri zdravljenju pa niso preveč učinkoviti niti antibiotiki, niti ostala zdravila.

Kaj je pomembno za preprečevanje intersticijskega cistitisa?

Za preprečevanje intersticijskega cistitisa je pomembno izvajati spremembe v življenjskem slogu, ki vključujejo izogibanje sprožilcem, kot so kava, alkohol in začinjena hrana. Funkcionalna medicina poudarja tudi zmanjšanje izpostavljenosti okoljskim toksinom, kot so mikotoksini in težke kovine, ter obvladovanje stresa in kroničnih vnetij. Intersticijski cistitis zahteva celostni pristop k zdravju, ki vključuje obvladovanje stresa, izboljšanje zdravja mitohondrijev in zmanjšanje vnetnih stanj v telesu. 

Kako lahko lajšamo simptome intersticijskega cistitisa?

Metode za lajšanje simptomov intersticijskega cistitisa vključujejo izogibanje sprožilcem, kot so kava, alkohol in začinjena hrana, uporaba obkladkov s toplo vodo, redno uriniranje, pravilna hidracija ter protivnetna prehranska dopolnila.

Ali je prehrana pomembna pri intersticijskem cistitisu?

Da, prehrana lahko igra pomembno vlogo pri lajšanju simptomov intersticijskega cistitisa. Izogibanje določenim živilom, ki lahko poslabšajo simptome, je ključnega pomena. Pomembno je, da posegate po hrani, bogati z antioksidanti in hranili, ki podpirajo zdravje mehurja in zmanjšujejo vnetja. Zdrav življenjski slog in izogibanje okoljskim toksinom sta ključna za izboljšanje splošnega zdravja in obvladovanje simptomov.

Načrt ukrepanja

  • Ocena vnetja.
  • Načrt obvladovanje stresa: stres negativno vpliva na IC, zato priporočimo smernice za zmanjševanja stresa.
  • Prehranske smernice: naši strokovnjaki pomagajo natančno določiti in odpraviti prehranske sprožilce, ki poslabšajo simptome IC.
  • Testiranje zdravja črevesja: raziskujemo os črevesje-mehur s preiskavo črevesnega mikrobioma in uporabljamo terapije za ponovno vzpostavitev ravnovesja črevesnega mikrobioma.
  • Test okoljskih obremenitev: pregledamo možne vire izpostavljenosti toksinom ter opravimo oceno stanja težkih kovin, mineralov in oksidativnega stresa v telesu z Oligocheck spektrofotometrijo. Svetujemo ustrezno terapijo za zmanjšanje Vaše izpostavljenosti okoljskim toksinom, ki lahko poslabšajo IC.
  • Terapija v hiperbarični komori pospeši čas zdravljenja IC: hiperoksigenacija tkiva ima protivnetni in analgetski učinek, tako da vpliva na delovanje limfocitov in makrofagov, za podpiranje fagocitoze. 
NAROČI ZDRAVLJENJE

Menopavza

Menopavza ni stanje, ki ga je treba zdraviti, ampak naravno obdobje življenja, ki ga je treba obvladati in sprejeti.

Menopavza je zadnja menstruacija, s katero se pri ženski zaključi obdobje plodnosti. 

S staranjem se rodno obdobje pri vsaki ženski prej ali slej zaključi. Jajčne celice v jajčniku postopno prenehajo dozorevati. Ker je jajčnik organ, ki proizvaja ženska hormona estrogen in progesteron (odgovorna sta za uravnavanje menstruacijskega ciklusa in ovulacije), postopno upada tudi raven teh hormonov.

Prehodno obdobje usihanja delovanja jajčnikov je naraven proces v ženskem telesu in se imenuje klimakterij.

Kakšni so simptomi menopavze?

Simptomi menopavze vključujejo vročinske oblive, nočno potenje, suho kožo, vaginalno suhost, nespečnost, spremembe razpoloženja in telesno utrujenost.

Pri kakšni starosti se običajno začne menopavza?

Menopavza se običajno začne med 45. in 55. letom starosti, vendar se lahko začne tudi prej ali nastopi kasneje, odvisno od genetike in drugih dejavnikov.

Kako lahko lajšam simptome menopavze brez zdravil?

Simptome menopavze lahko lajšate s specifičnimi prehranskimi dopolnili ali zelišči, z uravnoteženo prehrano,  ki vključuje veliko zelene listnate zelenjave, saj le-ta podpira delovanje jeter, zmanjšuje tveganje za visok LDL holesterol, ki je lahko po menopavzi višji ter pomaga uravnavati hormone. Redna telesna aktivnost je ključnega pomena za izboljšanje počutja v menopavzi.

Ali je menopavza povezana s povečanim tveganjem za določene bolezni?

Menopavza je povezana s povečanim tveganjem za osteoporozo, srčno-žilne bolezni, debelost in druge zdravstvene težave. Funkcionalna medicina poudarja pomembnost uravnavanja holesterola in podpore zdravju jeter za preprečevanje srčno-žilnih bolezni. Redno gibanje je bistveno za ohranjanje kostne gostote in preprečevanje osteoporoze, medtem ko uravnotežena prehrana, bogata z antioksidanti in zdravimi maščobami, podpira splošno zdravje. Priporočljivo je redno spremljanje zdravstvenega stanja in obiskovanje zdravnika, saj funkcionalna medicina deluje v sinergiji s konvencionalno medicino za zagotavljanje celostne oskrbe.

Obvladovanje sprememb v menopavzi

Naši celoviti pristopi na podlagi funkcionalne medicine presegajo zgolj obvladovanje simptomov.

Z analizo temeljnih neravnovesij in spodbujanjem podpornega okolja za Vaše telo si prizadevamo spodbujati samoregulacijo in ravnovesje telesa med menopavzo, da se le-to lahko učinkovito spopade s hormonskimi spremembami.

  • Prilagojen načrt prehrane: prilagojeni prehranski nasveti za zagotovitev, da vaše telo prejema prava hranila za podporo hormonskega ravnovesja.
  • Režimi vadbe: ciljno usmerjene telesne dejavnosti, prilagojene za izboljšanje vašega razpoloženja, vzdrževanje gostote kosti in zmanjšanje težav v menopavzi.
  • Zmanjšanje stresa: tehnike za obvladovanje ravni stresa, ki lahko igrajo ključno vlogo pri tem, kako doživljate simptome menopavze.
  • Čustveno dobro počutje: zavedamo se pomena čustvene podpore med tem prehodom in nudimo vodenje in svetovanje.
  • Hormonska ocena: sodelovanje s specializiranimi laboratoriji za oceno vaših hormonskih potreb.
NAROČI ZDRAVLJENJE

Predmenopavza

Predmenopavza ni stanje, ki ga je treba zdraviti, ampak naravno obdobje življenja, kjer telo signalizira bližajoči se konec reproduktivnih let.

Označuje obdobje sprememb, ko se žensko telo prilagaja novim fazam hormonskega ravnovesja, ki ga pogosto spremljajo različni fizični in čustveni simptomi.

Obvladovanje sprememb v predmenopavzi

Naši celoviti pristopi na podlagi funkcionalne medicine presegajo zgolj obvladovanje simptomov.

Z analizo temeljnih neravnovesij in spodbujanjem podpornega okolja za Vaše telo, si prizadevamo spodbujati samoregulacijo in ravnovesje telesa med predmenopavzo, da se le-to lahko učinkovito spopade s hormonskimi spremembami.

  • Prilagojen načrt prehrane: prilagojeni prehranski nasveti za zagotovitev, da Vaše telo prejema prava hranila za podporo hormonskega ravnovesja.
  • Režimi vadbe: ciljno usmerjene telesne dejavnosti, prilagojene za izboljšanje Vašega razpoloženja, vzdrževanje gostote kosti in zmanjšanje težav v predmenopavzi.
  • Zmanjšanje stresa: tehnike za obvladovanje ravni stresa, ki lahko igrajo ključno vlogo pri tem, kako doživljate simptome predmenopavze.
  • Čustveno dobro počutje: zavedamo se pomena čustvene podpore med tem prehodom in nudimo vodenje in svetovanje.
  • Hormonska ocena: sodelovanje s specializiranimi laboratoriji za oceno Vaših hormonskih potreb.
NAROČI ZDRAVLJENJE

Predmenstrualni sindrom

Za predmenstrualni sindrom je značilen ciklični pojav nekaterih simptomov, ki nastanejo v drugi polovici menstrualnega cikla, torej med ovulacijo in začetkom menstrualne krvavitve, in so dovolj hudi, da vplivajo na kakovost življenja.

Ponavadi izginejo 1-2 dni po začetku menstruacije. Ocenjuje se, da za tem sindromom trpi kar 75% vseh žensk z menstruacijo.

Čeprav je predmenstrualni sindrom pogost, lahko močno vpliva na vsakdanje življenje, simptomi pa segajo od fizičnega neugodja do čustvenih turbulenc.

Kako lahko lajšamo simptome predmenstrualnega sindroma?

Simptome predmenstrualnega sindroma lahko lajšate s spremembami v življenjskem slogu, kot so redna telesna aktivnost, uravnotežena prehrana ter, sprostitvene tehnike ter jemanje zdravil za lajšanje simptomov. Dodatno lahko pomagajo tudi naravni pristopi, kot so uporaba Vitex (navadna konopljika), uživanje sončničnih in bučnih semen v drugi fazi menstrualnega cikla ter uporaba obkladkov z ricinusovim oljem.

Ali je predmenstrualni sindrom povezan s hormonskim neravnovesjem?

Predmenstrualni sindrom je povezan s hormonskim neravnovesjem, zlasti z nihanjem ravni estrogena in progesterona med menstrualnim ciklom.

Kako vpliva prehrana na predmenstrualni sindrom?

Določena živila lahko poslabšajo simptome predmenstrualnega sindroma, medtem ko druga lahko pomagajo olajšati simptome. Zdrava, uravnotežena prehrana, bogata z vitamini in minerali, lahko pomaga uravnavati hormone in zmanjšati vnetje. Posebno pozornost je treba nameniti zeleni listnati zelenjavi, ki podpira delovanje jeter in zmanjšuje obremenjenost tega organa, kar lahko pomaga pri lajšanju simptomov PMS.

Celostni pristop obvladovanja PMS-a

  • Hormonska ocena: sodelovanje s specializiranimi laboratoriji za oceno Vaših hormonskih potreb in optimizacija hormonskega ravnovesja. 
  • Ocena stanja vnetja v telesu: vnetje lahko igra vlogo pri simptomih PMS.
  • Razstrupljanje jeter: jetra igrajo ključno vlogo pri presnovi hormonov.
  • Ocena stanja črevesne flore: neravnovesja v črevesnih bakterijah lahko vplivajo na presnovo hormonov.
  • Prilagojen načrt prehrane: nihanje ravni sladkorja v krvi lahko prispeva k nihanju razpoloženja in razdražljivosti. Prilagojeni prehranski nasveti za zagotovitev pravih hranil za podporo hormonskega ravnovesja.
  • Načrt obvladovanja stresa: kronični stres lahko poslabša simptome PMS. Pri nas izvajamo vodene vadbe meditacije, joge in pilatesa za podporo splošnega dobrega počutja.
  • Prilagojen načrt redne telesne aktivnosti: prilagojen za izboljšanje Vašega razpoloženja in zmanjšanje PMS-a.
NAROČI ZDRAVLJENJE

Nosečnost in porod

Nosečnost je čudovit in transformativen čas – obdobje rasti, pričakovanj in sprememb. Zavedamo se, da je negovanje novega življenja pomembna izkušnja, zato Vas podpiramo pri spodbujanju zdrave nosečnosti in poroda.

Kako lahko pripomoremo k zdravi nosečnosti?

Priprava na nosečnost je ključnega pomena za zdravje tako matere kot tudi otroka. 

Za zdravo nosečnost ter zdravje otroka so poleg rednih pregledov pri ginekologu pomembni:

  • Organska prehrana,
  • Redna zmerna telesna aktivnost,
  • Jemanje specifični prehranskih dopolnil, katerih pomanjkanje lahko vodi v zdravstvene težave pri plodu (npr. pomanjkanje vitamina C, vitamina D in vitamina E lahko poveča možnost neonatalne zlatenice).
  • Izogibanje toksinov v okolju in strupenim kemikalijam, saj lahko škodljive snovi, kot so toksini, vplivajo na razvoj otroka.

Kaj je prenatalna oskrba?

Prenatalna oskrba je skrb za nosečnico in otroka pred rojstvom. Ta skrb vključuje redne zdravstvene preglede, spremljanje razvoja otroka in svetovanje glede zdravega načina življenja med nosečnostjo. Celovit pristop k prenatalni oskrbi, ki vključuje telesno, duševno in čustveno podporo, pripomore k bolj zdravim in srečnim nosečnicam ter optimalnemu razvoju njihovih otrok. 

V Vibrium centru funkcionalne medicine se zavzemamo za celovit pristop k prenatalni oskrbi, ki vključuje različne terapije in metode za podporo zdravju nosečnic in optimalnemu razvoju njihovih otrok. 

Simona Korenčan, doktorica medicine in članica mednarodne zveze za hipnoterapijo (IMDHA) izvaja klinično hipnoterapijo, ki spodbuja sproščeno pripravo na porod. Pomaga tudi pri obvladovanju stresa, tesnobe in bolečine. 

Naše poslanstvo je ustvariti podporno okolje, kjer se nosečnice počutijo opolnomočene in pripravljene na to pomembno življenjsko obdobje.

Celostni pristopi podpore materi in otroku

V Vibrium centru smo osredotočeni na zdravje in vitalnost Vas in Vašega dojenčka v razvoju. Stopite v kontakt z nami za harmonično ravnovesje zdravja, veselja in vitalnosti, medtem ko čakate na prihod Vašega malčka.

Naši terapevtski pristopi se lahko uporabljajo v kombinaciji s konvencionalnimi medicinskimi pristopi za spodbujanje zdrave nosečnosti.

Optimalni plan prehrane v času nosečnosti, s čimer zagotovimo, da boste Vi in ​​Vaš otrok prejeli bistvena hranila. 

Odkrijte prednosti prilagojene telesne dejavnosti, od lajšanja običajnih nosečniških težav do priprave telesa na porod. Naše vodene vadbe meditacije, joge in pilatesa so zasnovane tako, da podpirajo Vaše edinstveno popotovanje.

Nudimo Vam sočutno podporo pri čustvenih nihanjih, ki spremljajo nosečnost. S pomočjo klinične hipnoterapije in psihoterapije Vam zagotavljamo ohranjanje čustvenega ravnovesja.

Udeležite se sprostitvenih praks, ki negujejo duševni in telesni mir. Naše vodene meditacije in biofeedback terapija s prilagojenimi binauralnimi frekvencami so namenjene izboljšanju Vašega dobrega počutja med nosečnostjo in porodom.

NAROČI ZDRAVLJENJE

Pogosta vprašanja

Preverite odgovore na najpogostejša vprašanja s področja funkcionalne medicine.

Niste našli odgovora na Vaše vprašanje?
Vprašajte nas karkoli in odgovorili Vam bomo v najkrajšem možnem času.

    Zakaj bi se sploh odločil za Vibrium?

    Ker razumemo, da je vsak posameznik edinstven in zato za Vas oblikujemo terapevtski načrt, ki je popolnoma prilagojen Vašem zdravstvenem stanju. Posamezniku prilagojena obravnava vpliva na pristop k preventivi, postavljanju diagnoze in izbiri terapije. S takšnim pristopom pridobimo številne podatke, ki nam povedo več o karakteristikah Vašega zdravstvenega stanja. Zdravljenja teh se lotimo celostno in ne le simptomatsko.

    Kaj je funkcionalna medicina?

    Funkcionalna medicina temelji na najnovejših kliničnih raziskavah in si prizadeva za obnovo delovanja telesnih sistemov in povrnitev zdravja. Ključno orodje za doseganje teh ciljev so prehranski in življenjski pristopi, ob tem pa se upošteva tudi genetiko in okoljske dejavnike, ki imajo lahko pomemben vpliv na zdravstveno stanje.

    Kako se funkcionalna medicina razlikuje od konvencionalne medicine?

    Naše stranke pogosto sprašujejo: “V čem se razlikujete od konvencionalne medicine?” ali “Zakaj naj izberem zdravnika funkcionalne medicine namesto konvencionalnega zdravnika?” Kaj spregledajo konvencionalni zdravniki, zlasti ob dejstvu, da znanost in raziskave nenehno napredujejo na različnih področjih?

    Poglejmo primer: Če ste vpleteni v prometno nesrečo ali potrebujete operacijo možganov, ni primeren čas za obisk zdravnika funkcionalne medicine. V takih situacijah je jasno, da je konvencionalna medicina dosegla izjemne uspehe z revolucionarnimi odkritji, ki rešujejo življenja. Ko pa govorimo o kroničnih boleznih, konvencionalna medicina pogosto uporablja standardizirane metode in zdravila, ki lahko v nekaterih primerih prinašajo omejene rezultate in lahko povzročajo neželene učinke.

    Vas lahko obiščem tudi osebno?

    Vsekakor. Da pa bi se izognili čakanju, Vas prijazno prosimo, da se pred obiskom naročite. Za naročanje nas lahko pokličete na številko 041 972 777 ali nam pišete na info@vibrium.si. Veselimo se Vašega obiska!

    Kako opravljate diagnostiko?

    Nudimo Vam širok nabor terapevtskih pristopov, prilagojenih Vašim individualnim potrebam. Naša izkušena ekipa strokovnjakov uporablja napredne diagnostične tehnologije in terapevtske pristope ter se osredotoča na odkrivanje in obravnavanje osnovnih vzrokov Vaših zdravstvenih stanj. Pri nas ste lahko deležni diagnostičnega pregleda, bioresonančne diagnostike, analize mineralov in toksinov, analize črevesnega mikrobioma ali opravite potrebne laboratorijske preiskave v našem bližnjem partnerskem laboratoriju.

    Kdo je dr. Simona Korenčan?

    Dr. Simona Korenčan kot ustanoviteljica centra, je svoje dolgoletne izkušnje na področju uradne in komplementarne medicine pridobivala doma in v tujini ter jih implementirala v svoje vsakdanje delo.

    Kljub izobrazbi iz klasične medicine, je že od nekdaj zagovornica zdravega načina življenja ter naravnih in drugih alternativnih pristopov zdravljenja, ki so za razliko od uradne medicine bolj nežni in prijaznejši do telesa. Med specializacijo na pediatriji je začela raziskovati področje alternativnih načinov zdravljenja, pozitivna izkušnja z uporabo bioresonance in homeopatije po rojstvu njene hčerke pa jo je v celoti usmerila na področje komplementarne medicine. Pristop odstranjevanja vzrokov za nastalo bolezensko stanje ji je bil namreč mnogo bližje od lajšanja simptomov z zdravili. Vendar pa kot zdravnica uradne medicine še zdaleč ni nasprotnik zdravil in kot svojo glavno prednost izpostavlja prav povezovanje znanja iz obeh medicinskih praks – uradne in komplementarne medicine, ker ji prav ta način omogoča doseganje najboljših rezultatov pri zdravljenju.

    Katero terapijo priporočate?

    Izbira terapije je odvisna od Vašega zdravstvenega stanja. Pobrskajte med široko paleto predstavljenih zdravstvenih stanj, ki jih uspešno zdravimo ali pa se na nas obrnite z vprašanjem in predlagali Vam bomo najustreznejšo terapijo.

    Najnovejše objave

    Vrste terapij

    Vibrium, vrhunski center celostnega zdravljenja in funkcionalne medicine, ponuja širok spekter zdravstvenih storitev, vključno s 5 različnimi diagnostičnimi preiskavami in 11 različnimi terapijami, namenjenimi učinkovitemu obvladovanju številnih bolezenskih stanj.
    Niste prepričani, katero terapijo izbrati?
    Pišite nam, z veseljem Vam bomo pomagali izbrati najbolj ustrezno možnost.

    Bioresonanca

    Medicinska termografija

    Hiperbarična kisikova terapija

    Terapija celične regulacije

    Biofeedback terapija

    Terapija z dušikovim oksidom

    Pulzna papimi terapija

    Klinična hipnoterapija

    Nevronska stimulacija

    Ionska očiščevalna kopel

    Foto plazemska terapija

    Medicinska kriolipoliza

    Terapija z molekularnim vodikom

    Terapija z molekularnim vodikom