Vnetna stanja

Vnetna stanja so telesni odzivi na okužbe, poškodbe ali draženje in so ključni del imunskega sistema. Akutno vnetje je običajno kratkotrajno in pomaga pri celjenju, medtem ko kronično vnetje traja dlje in lahko vodi do različnih bolezni, kot so artritis, srčno-žilne bolezni in avtoimunske motnje.

Pomembno je obvladovati vnetje z zdravim življenjskim slogom, uravnoteženo prehrano in po potrebi medicinskimi intervencijami, da se preprečijo dolgotrajne zdravstvene težave.

NAROČI SE NA PREGLED

Artritis

Artritis ni samo bolečina v sklepih, ampak je izraz za vrsto stanj, ki povzročajo vnetje v sklepih. To vnetje lahko povzroči kronično bolečino, okorelost, oteklino in zmanjšan obseg gibanja.

Če Vam zaradi nelagodja v sklepih vsakodnevna opravila postajajo vedno večji izziv, je to morda več kot le obraba zaradi starosti – lahko gre za artritis.

To stanje odraža osnovno vnetje, ki lahko izvira iz kompleksnega medsebojnega vpliva genetskih, okoljskih in življenjskih dejavnikov. Učinkovito obvladovanje artritisa zahteva poglobitev v temeljne vzroke, ne zgolj umirjanja simptomov na površini.

Kakšni so simptomi artritisa?

Simptomi artritisa vključujejo bolečino, oteklino, rdečino in toploto v sklepih, togost sklepov, zmanjšano gibljivost, utrujenost ter težave pri opravljanju vsakodnevnih dejavnosti.

Kakšne vrste artritisa obstajajo?

Obstaja več kot 100 različnih vrst artritisa, med najpogostejšimi so osteoartritis, revmatoidni artritis, juvenilni idiopatski artritis, psoriatični artritis in ankilozirajoči spondilitis.

Kaj povzroča artritis?

Vzroki za artritis so lahko različni, vključno z genetskimi dejavniki, poškodbami sklepov, prekomerno telesno težo, avtoimunskimi boleznimi, okužbami in staranjem.

Kako lahko preprečim poslabšanje artritisa?

Preprečevanje poslabšanja artritisa vključuje vzdrževanje zdrave telesne teže, redno telesno vadbo za ohranjanje gibljivosti in moči, izogibanje prekomernemu stresu na sklepih ter zmanjšanje kroničnih vnetij.

Prehranske pomanjkljivosti, kot je pomanjkanje omega-3 maščobnih kislin, vitamina D in antioksidantov, prav tako prispevajo k težavam. Izpostavljenost toksinom, kot so težke kovine in kemikalije, lahko sprožijo ali poslabšajo vnetne procese. Avtoimunske reakcije in hormonska neravnovesja pa so pogosti vzroki, skupaj s kroničnim stresom in nezdravim življenjskim slogom.

Načrt ukrepanja

  • Celostna ocena telesnega stanja – razumevanje večplastne narave Vašega artritisa in prepoznavanje posebnih dejavnikov, ki prispevajo k Vašemu stanju.
  • Prilagojena strategija zdravljenja – spremembe življenjskega sloga, prehranski napotki, fizikalne terapije in napredne funkcionalne terapije, prilagojene Vašim individualnim potrebam.
  • Integrativna terapija – združitev tradicionalnih medicinskih metod zdravljenja s celostnimi pristopi funkcionalne medicine za spodbujanje splošnega dobrega počutja in blažitev vpliva artritisa na Vaše življenje.
NAROČI SE NA ZDRAVLJENJE

Fibromialgija

Fibromialgija je zapleteno in pogosto napačno razumljeno stanje, za katerega so značilne razširjene mišično-skeletne bolečine, utrujenost, motnje spanja in občutljivost na določenih točkah na telesu.

Simptomi fibromialgije vključujejo kronično bolečino po telesu, utrujenost, težave s spanjem, jutranjo okorelost, glavobole, težave s spominom in koncentracijo ter občutljivost na svetlobo, hrup in vonjave.

Natančni vzroki fibromialgije niso popolnoma razumljeni, vendar se verjame, da vključujejo genetske dejavnike, nevrološke spremembe v telesu, nepravilnosti v delovanju centralnega živčnega sistema in različne sprožilne dejavnike, kot so stres, travma ali okužbe.

Načrt ukrepanja

Pri obravnavi fibromialgije s stališča funkcionalne medicine se osredotočamo na zmanjšanje vnetnega odziva telesa in izogibanje izpostavljenosti toksinom v okolju. To vključuje prehranske prilagoditve, kot so zmanjšanje vnosa provnetnih živil, ter povečanje uživanja antioksidantov in hranil, ki podpirajo zdravje mišic in živcev. Za umiritev simpatičnega živčnega sistema pa je pomembna tudi redna zmerna telesna aktivnost pomaga, ki pomaga izboljšati tudi gibljivost in zmanjšati percepcijo bolečine. 

  • Celostna ocena telesnega stanja – posvetimo se temeljiti oceni Vašega zdravstvenega stanja, življenjskega sloga, izpostavljenosti okoljskih toksinov in morebitnih genetskih dejavnikov, kot je npr. mutacija MTHFR gena, da bi razumeli Vaše edinstvene dejavnike, ki prispevajo k fibromialgiji.
  • Ocena mikrobioma črevesja – neravnovesja v črevesnih bakterijah lahko prispevajo k vnetju in vplivajo na imunski sistem.
  • Identifikacija vnetja in modulacija imunskega sistema – kronično vnetje je pogosto povezano s fibromialgijo. Cilj funkcionalne medicine je identificirati izvor vnetja.
  • Identifikacija hormonskega neravnovesja – hormonska neravnovesja, vključno s tistimi, povezanimi s stresom in osjo hipotalamus-hipofiza-nadledvična žleza (HPA), lahko igrajo vlogo pri simptomih fibromialgije.
  • Posamezniku prilagojen načrt zdravljenja – funkcionalna medicina je sama po sebi personalizirana, načrti zdravljenja pa so prilagojeni posebnim potrebam posameznika. 

Najboljše rezultate dosegamo s terapijami:

  • Papimi terapijo – inovativno zdravljenje, namenjeno zmanjševanju vnetja in bolečin z ionsko indukcijsko terapijo.
  • Jogo, pilatesom in meditacijo – za krepitev telesnih funkcij in umirjanja uma.
  • Hiperbarično kisikovo komoro – zmanjšanje lokalnega otekanja in vnetja z izboljšanjem cirkulacije. Zmanjša bolečino in/ali poveča toleranco za bolečino tako, da zmanjša s poškodbo povezano ishemijo, ki povzroči pomanjkanje kisika v tkivih.
NAROČI SE NA ZDRAVLJENJE

Pogosta vprašanja

Preverite odgovore na najpogostejša vprašanja s področja funkcionalne medicine.

Niste našli odgovora na Vaše vprašanje?
Vprašajte nas karkoli in odgovorili Vam bomo v najkrajšem možnem času.

    Zakaj bi se sploh odločil za Vibrium?

    Ker razumemo, da je vsak posameznik edinstven in zato za Vas oblikujemo terapevtski načrt, ki je popolnoma prilagojen Vašem zdravstvenem stanju. Posamezniku prilagojena obravnava vpliva na pristop k preventivi, postavljanju diagnoze in izbiri terapije. S takšnim pristopom pridobimo številne podatke, ki nam povedo več o karakteristikah Vašega zdravstvenega stanja. Zdravljenja teh se lotimo celostno in ne le simptomatsko.

    Kaj je funkcionalna medicina?

    Funkcionalna medicina temelji na najnovejših kliničnih raziskavah in si prizadeva za obnovo delovanja telesnih sistemov in povrnitev zdravja. Ključno orodje za doseganje teh ciljev so prehranski in življenjski pristopi, ob tem pa se upošteva tudi genetiko in okoljske dejavnike, ki imajo lahko pomemben vpliv na zdravstveno stanje.

    Kako se funkcionalna medicina razlikuje od konvencionalne medicine?

    Naše stranke pogosto sprašujejo: “V čem se razlikujete od konvencionalne medicine?” ali “Zakaj naj izberem zdravnika funkcionalne medicine namesto konvencionalnega zdravnika?” Kaj spregledajo konvencionalni zdravniki, zlasti ob dejstvu, da znanost in raziskave nenehno napredujejo na različnih področjih?

    Poglejmo primer: Če ste vpleteni v prometno nesrečo ali potrebujete operacijo možganov, ni primeren čas za obisk zdravnika funkcionalne medicine. V takih situacijah je jasno, da je konvencionalna medicina dosegla izjemne uspehe z revolucionarnimi odkritji, ki rešujejo življenja. Ko pa govorimo o kroničnih boleznih, konvencionalna medicina pogosto uporablja standardizirane metode in zdravila, ki lahko v nekaterih primerih prinašajo omejene rezultate in lahko povzročajo neželene učinke.

    Vas lahko obiščem tudi osebno?

    Vsekakor. Da pa bi se izognili čakanju, Vas prijazno prosimo, da se pred obiskom naročite. Za naročanje nas lahko pokličete na številko 041 972 777 ali nam pišete na info@vibrium.si. Veselimo se Vašega obiska!

    Kako opravljate diagnostiko?

    Nudimo Vam širok nabor terapevtskih pristopov, prilagojenih Vašim individualnim potrebam. Naša izkušena ekipa strokovnjakov uporablja napredne diagnostične tehnologije in terapevtske pristope ter se osredotoča na odkrivanje in obravnavanje osnovnih vzrokov Vaših zdravstvenih stanj. Pri nas ste lahko deležni diagnostičnega pregleda, bioresonančne diagnostike, analize mineralov in toksinov, analize črevesnega mikrobioma ali opravite potrebne laboratorijske preiskave v našem bližnjem partnerskem laboratoriju.

    Kdo je dr. Simona Korenčan?

    Dr. Simona Korenčan kot ustanoviteljica centra, je svoje dolgoletne izkušnje na področju uradne in komplementarne medicine pridobivala doma in v tujini ter jih implementirala v svoje vsakdanje delo.

    Kljub izobrazbi iz klasične medicine, je že od nekdaj zagovornica zdravega načina življenja ter naravnih in drugih alternativnih pristopov zdravljenja, ki so za razliko od uradne medicine bolj nežni in prijaznejši do telesa. Med specializacijo na pediatriji je začela raziskovati področje alternativnih načinov zdravljenja, pozitivna izkušnja z uporabo bioresonance in homeopatije po rojstvu njene hčerke pa jo je v celoti usmerila na področje komplementarne medicine. Pristop odstranjevanja vzrokov za nastalo bolezensko stanje ji je bil namreč mnogo bližje od lajšanja simptomov z zdravili. Vendar pa kot zdravnica uradne medicine še zdaleč ni nasprotnik zdravil in kot svojo glavno prednost izpostavlja prav povezovanje znanja iz obeh medicinskih praks – uradne in komplementarne medicine, ker ji prav ta način omogoča doseganje najboljših rezultatov pri zdravljenju.

    Katero terapijo priporočate?

    Izbira terapije je odvisna od Vašega zdravstvenega stanja. Pobrskajte med široko paleto predstavljenih zdravstvenih stanj, ki jih uspešno zdravimo ali pa se na nas obrnite z vprašanjem in predlagali Vam bomo najustreznejšo terapijo.

    Najnovejše objave

    Vrste terapij

    Vibrium, vrhunski center celostnega zdravljenja in funkcionalne medicine, ponuja širok spekter zdravstvenih storitev, vključno s 5 različnimi diagnostičnimi preiskavami in 11 različnimi terapijami, namenjenimi učinkovitemu obvladovanju številnih bolezenskih stanj.
    Niste prepričani, katero terapijo izbrati?
    Pišite nam, z veseljem Vam bomo pomagali izbrati najbolj ustrezno možnost.

    Bioresonanca

    Medicinska termografija

    Hiperbarična kisikova terapija

    Terapija celične regulacije

    Biofeedback terapija

    Terapija z dušikovim oksidom

    Pulzna papimi terapija

    Klinična hipnoterapija

    Nevronska stimulacija

    Ionska očiščevalna kopel

    Foto plazemska terapija

    Terapija z molekularnim vodikom

    Terapija z molekularnim vodikom