alergije

Alergije

Alergije se pojavijo, ko Vaš imunski sistem vzpostavi obrambo pred snovmi, ki običajno ne predstavljajo nevarnosti za človeško telo. Ti sprožilci, znani kot alergeni, lahko segajo od cvetnega prahu in dlake domačih živali do določenih živil in zdravil, kar sproži simptome, ki so lahko nekoliko neprijetni ali pa celo življensko ogrožujoči. Alergije so kot lažni alarmi obrambnega sistema telesa, ki vodijo do reakcij, ki lahko prizadenejo vse organske sisteme telesa.

S pravim pristopom in podporo lahko obvladate svoje alergije in povrnete svoje telo v ravnovesje. V Vibriumu pristopamo k alergijam s perspektive funkcionalne medicine, ki gleda onkraj simptomov in razume temeljne vzroke Vaših alergijskih reakcij. 

NAROČI SE NA PREGLED ALERGIJ

Dermatitis

Dermatitis zajema vrsto stanj, ki povzročijo vnetje kože in ustvarjajo plast rdečih, srbečih in včasih mehurjastih sprememb. Čeprav so ti znaki očitni na površini, pogosto odražajo globlja notranja neravnovesja ali alergijske reakcije.

Kaj povzroča dermatitis?

Vzroki dermatitisa so različni in vključujejo genetsko nagnjenje, oslabljen imunski sistem, kontaktne alergene, stres in okoljske dejavnike. Kontaktni dermatitis nastane zaradi neposrednega stika z dražilnimi ali alergijskimi snovmi, medtem ko atopijski dermatitis pogosto izhaja iz kombinacije dednih in okoljskih dejavnikov.

Kako se diagnosticira dermatitis?

Dermatitis se običajno diagnosticira na podlagi fizičnega pregleda in anamneze. Zdravnik lahko opravi tudi kožne teste ali krvne preiskave za izključitev drugih bolezni ali za ugotavljanje specifičnih alergenov.

Ali je dermatitis nalezljiv?

Ne, dermatitis ni nalezljiv. Gre za vnetno stanje kože, ki ni posledica okužbe in se ne more prenašati z osebe na osebo.

Ali lahko prehrana vpliva na dermatitis?

Pri nekaterih ljudeh lahko določena hrana sproži ali poslabša simptome dermatitisa, zlasti pri atopijskem dermatitisu. Pogosti sprožilci vključujejo mlečne izdelke, jajca, oreščke in gluten. Priporočljivo je voditi dnevnik prehrane in se posvetovati z zdravnikom ali nutricionistom.

Ali obstajajo naravni načini za lajšanje simptomov dermatitisa?

Da, nekateri naravni načini lahko pomagajo pri lajšanju simptomov dermatitisa. Uporaba vlažilnih krem z naravnimi sestavinami, kot so kokosovo olje ali aloe vera, lahko pomaga pomiriti kožo. Prav tako je koristno izogibanje vročim kopelim in uporaba blagih, neodišavljenih mil.

Ali se dermatitis lahko pozdravi?

Dermatitis je kronično stanje, ki ga ni mogoče popolnoma pozdraviti, vendar je mogoče simptome učinkovito nadzorovati z ustreznim zdravljenjem in nego kože. Redno spremljanje in prilagajanje terapije lahko pomaga pri obvladovanju izbruhov.

Kako preprečiti izbruhe dermatitisa?

Preprečevanje izbruhov vključuje izogibanje znanim sprožilcem, redno vlaženje kože, nošenje mehkih oblačil iz naravnih materialov, ki ne dražijo kože, izogibanje stresu in upoštevanje priporočil zdravnika glede nege kože in zdravljenja.

Zdravljenje dermatitisa

Zdravljenje dermatitisa vključuje lokalna zdravila (kortikosteroidi, imunomodulatorji), antihistaminike za lajšanje srbenja, vlažilne kreme, izogibanje sprožilcem in ustrezno nego kože. V hujših primerih so lahko potrebna sistemska zdravila ali fototerapija.

Pomembno je razumeti, da je vsak primer dermatitisa edinstven, zato je pomembna personalizirana obravnava vsakega posameznika in iskanje temeljnih vzrokov za njegovo zdravstveno stanje. Funkcionalna medicina pristopa k dermatitisu celostno, tako da upošteva telesne, okoljske in življenjske dejavnike. Za uspešno obvladovanje dermatitisa se poslužujemo nabora personaliziranih terapij:

  • Preiskava mikrobioma črevesja,
  • Fotoplazemska terapija za oslabitev patogenih sprožilcev dermatitisa,
  • Bioresonančna diagnostika za zmanjšanje alergijskega odziva na določena živila in vračanje telesa v ravnovesje,
  • Ionska očiščevalna terapija za pospešitev čiščenja organizma in odstranjevanje težkih kovin iz telesa, ki lahko poslabšajo dermatitis,
  • Papimi terapija za krepitev imunskega sistema. 
NAROČI SE NA PREGLED
KONTAKTIRAJTE NAS

Intolerance

Intolerance se pojavijo, ko Vaš imunski sistem vzpostavi obrambo pred snovmi, ki običajno ne predstavljajo nevarnosti za človeško telo. Ti sprožilci, znani kot alergeni, lahko vključujejo določena živila in zdravila, kar sproži simptome, ki so lahko neprijetni ali pa celo vplivajo na kvaliteto življenja.

Kaj je intoleranca na hrano?

Intoleranca na hrano je stanje, pri katerem telo ne more pravilno prebaviti določene hrane ali sestavin v njej. To lahko povzroči različne prebavne in druge simptome, ki se pojavijo nekaj ur po zaužitju problematične hrane.

Kakšni so simptomi intolerance na hrano?

Simptomi intolerance na hrano se lahko razlikujejo, vendar pogosto vključujejo napihnjenost, vetrove, drisko, zaprtje, bolečine v trebuhu, glavobole, utrujenost in kožne izpuščaje. Simptomi se običajno pojavijo več ur po zaužitju problematične hrane.

Kaj povzroča intoleranco na hrano?

Intoleranca na hrano je lahko posledica pomanjkanja določenih encimov, ki so potrebni za prebavo hrane, občutljivosti na aditive v hrani, kemikalij v hrani ali naravnih sestavin, kot je gluten ali laktoza.

Kako se razlikuje intoleranca na hrano od alergije na hrano?

Intoleranca na hrano vključuje prebavne težave in ne aktivira imunskega sistema, medtem ko alergija na hrano sproži imunski odziv in lahko povzroči resne simptome, vključno z anafilaksijo. Alergije na hrano se običajno pojavijo takoj po zaužitju alergena, intoleranca pa lahko povzroči simptome šele po nekaj urah.

Kako diagnosticiramo intoleranco na hrano?

Diagnostika intolerance na hrano vključuje izključitveno dieto, kjer se postopoma izloča in ponovno uvaja sumljiva hrana, da se ugotovi, katera povzroča težave. V nekaterih primerih se uporabljajo tudi testi za ugotavljanje pomanjkanja encimov ali občutljivosti na določene snovi.

Katere so najpogostejše vrste intolerance na hrano?

Najpogostejše vrste intolerance na hrano vključujejo intoleranco na laktozo, gluten, fruktozo, histamin in intoleranco na različne aditive v hrani.

Intolerance so kot lažni alarmi obrambnega sistema telesa, ki vodijo do reakcij, ki lahko prizadenejo vse organske sisteme telesa. Prehranske intolerance ne smejo definirati Vašega življenja. S pravim pristopom in podporo lahko obvladate svoje simptome in povrnete Vaše telo v ravnovesje. 

bioresonanca

Zdravljenje intolerance na hrano

Zdravljenje intolerance na hrano vključuje izogibanje hrani, ki povzroča simptome ter dodatek prehranskih dopolnil, če je to potrebno. Pomembno je tudi voditi dnevnik prehrane, da se lažje prepozna in spremlja problematična hrana.

V našem centru k intolerancam pristopamo s perspektive funkcionalne medicine, ki gleda onkraj simptomov in razume temeljne vzroke le-teh. Zaupajte nam in pridobite ponoven nadzor nad Vašim zdravjem. Za uspešno obvladovanje intoleranc se poslužujemo nabora personaliziranih terapij:

  • Preiskava mikrobioma črevesja,
  • Fotoplazemska terapija za oslabitev prekomernega razrasta škodljivih bakterij v tankem črevesju (ang. SIBO), ki so posledica dlje časa trajajočih intoleranc,
  • Bioresonančna terapija za zmanjšanje alergijskega odziva na določena živila in vračanje telesa v ravnovesje,
  • Ionska očiščevalna terapija za pospešitev čiščenja organizma in
  • Papimi terapija za krepitev imunskega sistema.
NAROČI SE NA PREGLED
KONTAKTIRAJTE NAS

Pogosta vprašanja

Preverite odgovore na najpogostejša vprašanja s področja funkcionalne medicine.

Niste našli odgovora na Vaše vprašanje?
Vprašajte nas karkoli in odgovorili vam bomo v najkrajšem možnem času.

    Kako poteka celostni diagnostični pregled?

    Celostni diagnostični pregled začnemo z uvodnim pogovorom o Vašem zdravstvenem stanju. Za njim sledi celovit pregled Vašega telesnega zdravstvenega stanja, ki ga izvaja naša izkušena zdravnica, Simona Korenčan. Pri tem uporablja najnovejše visokotehnološke neinvazivne metode, ki ji pomagajo pridobiti celostno sliko Vašega zdravja.

    Ali je potrebno na prvi diagnostični pregled s seboj prinesti zdravniško dokumentacijo vezano na dotično zdravstveno stanje?

    Da bi kar se da dobro razumeli Vaše trenutno zdravstveno stanje in Vam zagotovili kar se da celovit in natančen vpogled vanj, Vas prosimo, da na prvi diagnostični pregled s seboj prinesete laboratorijske izvide in morebitno drugo zdravstveno dokumentacijo.

    Koliko časa traja prvi diagnostični pregled?

    Na prvem diagnostičnem pregledu se z vso pozornostjo posvetimo celostni obravnavi Vašega zdravstvenega stanja, zato pregled traja približno uro in pol.

    Ali lahko po kakšni od terapij pričakujem poslabšanje zdravstvenega stanja ali pa stranske učinke?

    Po nekaterih terapijah lahko občutite stranske učinke, kot so utrujenost, povečana žeja ali pospešena prebava, saj so razstrupljevalni in izločevalni procesi energetsko zahtevni za telo. O vseh možnih stranskih učinkih Vas predhodno seznanimo in za Vas po potrebi pripravimo tudi postterapevtske usmeritve. 

    Kakšne so usmeritve ravnanja po izvedenih terapijah?

    Priporočamo počitek in pitje večjih količin vode, kar bo Vaše telo podprlo pri izločevalnih in razstrupljevalnih procesih.

    Kje lahko dobim predpisana homeopatska zdravila in prehranska dopolnila?

    Vsa predpisana homeopatska zdravila oz. prehranska dopolnila lahko dobite v sprejemnici našega centra. V primeru, da le-ta pri nas niso na voljo, Vam bomo z veseljem svetovali, kje jih lahko dobite.

    Katere od terapij so primerne za otroke?

    V našem centru nudimo terapije, ki so primerne tudi za otroke. To so prvi diagnostični pregled, bioresonančna terapija, Oligocheck analiza, ionska očiščevalna terapija, terapija nevronske stimulacije in Papimi terapija. 

    Ali obstajajo za otroke kakšne starostne omejitve glede izvajanja terapij?

    Pri nekaterih terapijah, ki so primerne za otroke obstajajo starostne omejitve. Na primer, prvi diagnostični pregled, bioresonančna terapija ter fotoplazemska terapija, so primerni že za otroke od 6. meseca dalje, medtem ko so Oligocheck analiza mineralov in toksinov, ionska očiščevalna terapija, terapija nevronske stimulacije ter Papimi terapija primerni za otroke od 6. leta dalje. Hiperbarična kisikova terapija pa je primerna za otroke od 12. leta dalje, v spremstvu staršev v komori.

    Najnovejše objave

    Vrste terapij

    Vibrium, vrhunski center celostnega zdravljenja in funkcionalne medicine, ponuja širok spekter zdravstvenih storitev, vključno s 5 različnimi diagnostičnimi preiskavami in 11 različnimi terapijami, namenjenimi učinkovitemu obvladovanju številnih bolezenskih stanj.
    Niste prepričani, katero terapijo izbrati?
    Pišite nam, z veseljem Vam bomo pomagali izbrati najbolj ustrezno možnost.

    Bioresonanca

    Medicinska termografija

    Hiperbarična kisikova terapija

    Terapija celične regulacije

    Biofeedback terapija

    Terapija z dušikovim oksidom

    Pulzna papimi terapija

    Klinična hipnoterapija

    Nevronska stimulacija

    Ionska očiščevalna kopel

    Foto plazemska terapija

    Terapija z molekularnim vodikom

    Terapija z molekularnim vodikom